Adrasan Nerede? Adrasan’a Nasıl Gidilir? Adrasan Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Adrasan Nerede?

Adrasan Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Denizin mavisi, ormanların yeşili, turuncu portakal ve turunç bahçeleri ile kendine fanatik bırakacak güzelliktedir. Antalya saklı cennetleri içinde yer edinen Adrasan sit alanı olmasından dolayı devasa otellere ev sahipliği yapmaz. Bu sebeple sahili oldukça sakin ve güzeldir.

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir mahallede olan Adrasan; Muğla Antalya arasındaki bir bölgede, Antalya’ya ortalama 95 kilometre uzaklıkta yer alır.

Adrasan’a Nasıl Gidilir?

Adrasan’a gitmek için birçok değişik ulaşım şekilleri kullanılabilir. Antalya merkeze gelinlikten sonrasında Kemer- Kumluca istikametine doğru gidilerek Adrasan’a ulaşılabilir.

Antalya’ya havayoluyla gelmek isteyen kişiler için ise Antalya havalimanında gelinerek 104 kilometre uzaklıktaki Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Dünyanın birçok bölgesinde Antalya’ya uçaklar bulunur. Buradan sonrasında kişiler ilkin Kumluca’ya ondan sonra Adrasan tarafına giden dolmuşlara binerek ulaşabilir. Antalya Havalimanı’ndan tramvay, havaş yada belediye otobüsleri ile Antalya otogarına oluştur. 30 dakikalık aralıklarla Kumluca üstünden adresin ulaşmak mümkündür.

Adrasan’a Antalya’dan otobüsle ulaşmak için ise Antalya otogarında indikten sonrasında ilçeler terminalinden Kumluca minibüslerine binilir ve buradan Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Hususi araçla Adrasan’a gitmek isteyen kişiler için ise Kaş- Adrasan arası 109 kilometre; ortalama 2 saat sürmektedir. Muğla yönünden Adrasan’a gelmek isteyen kişiler için ise Fethiye Adrasan arası üç buçuk saat sürmektedir. İzmir- Adrasan arası 511 kilometre, Ankara- Adrasan arası 570 kilometredir. İstanbul-Adrasan arası 730 kilometredir ve 9 saat sürmektedir.

Adrasan’da Yapılabilecek Aktiviteler

Adrasan ülkemizin aden köşelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Adrasan sit alanı bölgesi olduğundan büyük otellerin bulunmadığı bir bölgedir. Bu sebeple sahili görkemli görüntülere sebep olur. Bölgede daha fazlaca Bungalov seçimi evler ve apart oteller bulunmaktadır. Bölge civarında kamp yapmak da mümkündür.

Antalya Adrasan ortalama 10 kilometre uzaklıktaki; Olympos Antik Kenti, Çıralı, Yanartaş da Adrasan’a gelindiğinde yapılabilecek öteki etkinliklerdir. Paselis Antik Kenti, Rhodiapolis Antik Kenti de Adrasan’a gelecek kişilerin ziyaret edebileceği öteki alanlardır.

Görkemli doğası ve görkemli denizi ile görenleri kendine fanatik bırakan Adrasan dağ yürüyüşü ve özgür tırmanış benzer biçimde tabiat sporları yapmak için oldukça uygundur. Sörf ve su kayağı aktivitelere yapılabilir. Dalış için oldukça uygun olan Adrasan su altı sporlarına düşkün olanlar için de güzel bir alternatiftir.

Antalya İle İlgili Bilgiler

Adrasan tarih öncesi çağlara kadar uzanan bir bölgedir. Bölge Akdeniz’in mühim antik kentlerinden Patar, Çıralı, Olimpos benzer biçimde antik bölgelere yakındır. Avantajlı bir konuma olan Adrasan sahili hem dinlence yapmak isteyenler hem de çevreyi dolaşmak isteyenler için oldukça uygun bir aladır. Bölgede görkemli koylara tekne turları düzenlenir. Bu turlar yardımıyla kişiler istedikleri tura katılarak birbirinden benzeri olmayan koyları görebilir.

Adrasan Konaklama

Adrasan bölgesi büyük otellerin bulunmadığı bir bölgedir. Uygun kamp alanları Adrasan ve civarında bulunur. Bungolov seçimi evler, minik apart ve pansiyonlar, minik oteller konaklama için yer verilmiştir.

Tabiat ile iç içe bir dinlence yapmak isteyen kişiler için hem çevresindeki antik bölgeler, hem denizi ve koyları açısından oldukça güzel bir bölgedir. Uzun devam eden yaz sezonu Adrasan’a Nisan ayından Kasım ayına kadar gidebilme imkanı sağlar. Bu sebeple bilhassa yaz sezonunu kaçıran kişiler için Adrasan avantajlı bir dinlence beldesi olarak karşımıza çıkar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası